X

name-text

description-text

Характеристики взуття та догляд за ним

ТИПИ ШКІРИ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ВЗУТТЯ ТА АКСЕСУАРІВ
     Зазвичай натуральна шкура великої рогатої худоби має товщину близько 1 см. Спеціальним обладнанням шкіру поділяють на шари (від 3 до 6, в залежності від товщини шкури), шари характеризуються різними властивостями і використовуються для різних цілей.
     Шари шкіри: лицевий, середній шар (середній спилок) і міздровий. Саме з лицьового шару, що володіє натуральною мірою (природне «лице» шкіри), виготовляють різні високоякісні шкіри. Спилок - шар натуральної шкіри, одержуваний після зняття лицьового шару.
 
Для виробництва взуття та аксесуарів, ТМ Kasandra використовує лише натуральну шкіру виготовлену з лицевого шару шкури, а також спилок-велюр виготовлений з середнього шару шкури.

Гладка шкіра - загальне позначення для різних видів шкір з щільною і гладкою лицьовою поверхнею, яка досягається шляхом спеціальної обробки верхнього шару шкури тварини. Така обробка найкраще зберігає природну поверхню лицьової сторони шкіри, може бути облагороджена дуже дрібним - "пилоподібним" тисненням. Для виробництва гладких шкір використовується найкраща сировина, яке виробляють з урахуванням найсучасніших технологій. Найчастіше гладкі шкіри виробляються зі шкір зовсім молодих, молочних телят, виростка, ялівки, бичка, Бичина, з шкір кіз, овець.

Наппа найпоширеніша за типом обробки шкіра. Наппа покрита фарбою і шаром штучних смол, тому має гладку блискучу поверхню. Шкіра з таким захистом практично не чутлива до забруднень, вологостійка і не вимагає особливого догляду.

Нубук і велюр виробляють із шкіри кози та великої рогатої худоби. Це шкіра хромового дублення, відшліфована дрібнозернистими матеріалами. Велюр - шкіра, шліфована із внутрішньої поверхні шкури, а нубук з лицьового боку. Найчастіше, велюр називають замшею, що є грубою помилкою так, як натуральна замша виготовляється з оленячих шкур, іноді з козячих і зустрічається дуже рідко.

Спилок - це шкіра, яку виробляють шляхом поздовжнього поділу однієї шкури великої рогатої худоби на кілька окремих пластин. Шліфуючи поверхню спилока на спеціальних машинах, отримують так званий «спилок-велюр» дуже схожий на звичайну замшу. Спилок за своїми органолептичними властивостями не особливо відрізняється від шкіри-велюр і присутній на ринку як більш дешевий продукт.

Лакована шкіра - шкіра, оброблена лаковим покриттям на основі поліуретанових смол з дзеркально блискучою поверхнею. Якість лакової шкіри обумовлюється якістю шкіри і лакового покриття. Недоліком лакової шкіри є те, що вона має найбільш низьку повітро- й паропроникність, мало стійка до багаторазових вигинів. При температурі нижче -10 і вище +20 - лакована шкіра покривається тріщинами.

Шкіра з кольоровим принтом - виготовляється з лицевого шару шкури, методом пресування принтованої плівки на поверхню шкіри. Така шкіра має привабливий вигляд, але схильна до пошкодження малюнку при використанні жорстких щіток або ж терті взуття об тверду поверхню.


Шкіра "Крейзі" - це вид високоякісної шкіри ВРХ підвищеної міцності, одержаний за допомогою оригінальної фінішної обробки "crazy horse" - нанесення тугоплавких восків на поверню шліфованого краста. Незважаючи на дослівний переклад "дикий кінь", це шкіра великої рогатої худоби (ВРХ). Колір покривної суміші темніший, ніж фоновий колір краста. В результаті шкіра набуває властивість змінювати колір в місцях вигину, заломів або натягу - висвітлюється. 
ЇЇ відмінні риси: зовнішня зістаренність (шкіра виглядає так, ніби їй не перший рік - вінтажно і романтично), матовість (ця шкіра не блищить), схожість з нубуком (але більш щільна), чутливість (шкіра реагує на всі дотики, тому на ній швидко з'являються подряпини, звідси і з'являється вінтажний вигляд), регенерація (з часом шкіра трохи відновлює свій вигляд, подряпини перестають бути такими помітними), водостійкість (шкіра поглинає до 40% вологи і залишається сухою ще протягом 2 годин), легкий "ремонт" (щоб позбутись зовнішніх дефектів достатньо провести по ним пальцем, це звісно не замш, але структура шкіри дозволяє самій позбутись пошкоджень).


Шкіра Краст - це загальна назва натуральної шкіри без лицьової обробки, в основному великої рогатої худоби. Шкіра Краст зберігає природний малюнок характерний для шкіри. Малюнок не чіпають прасуванням, шліфуванням і тисненням, тому можна сміливо сказати, що шкіра залишається живою, зберігаючи навіть здатність засмагати на сонці і «загоювати» дрібні подряпини.
Краст проходить барабанне фарбування зі спеціальним режимом - наскрізне фарбування, це дозволяє отримати рівномірний колір не тільки на поверхні а й по всій глибині. Можна не боятися, що пофарбована лицьова сторона відшарується або потріскається. На шві шкіри ви не помітите сильної відмінності кольору між особою і самим зрізом. Оскільки фарбування відбувається під тиском на звороті може залишатися легкий відбиток сітки барабана.
Для додання водовідштовхувальних здібностей, шкіра вручну обробляється натуральним воском. Поєднання воску і тертя дозволяє домогтися різних відтінків шкіри і вінтажних ефектів. При обробці воском не змінюється малюнок, так дбайливо збережений при фарбуванні, і дозволяє не втратити неповторне відчуття живої шкіри. Вироби, сировиною для яких служив оброблений воском Краст дуже довговічні, так як дрібні подряпини виникають при використанні виробів, вирівнюються і зникають самі від тертя. Згодом в місцях найбільшого тертя колір шкіри може змінюватися на більш темний, надаючи речі свій неповторний шарм і відчуття благородної старовини.

     Щодня, в процесі носіння, взуття піддається шкідливим впливам зовнішнього середовища: вода, бруд, перепади температур, пил, мороз. Якщо не забезпечити необхідний догляд і правильну експлуатацію, навіть найякісніше взуття швидко прийде в непридатність.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВЗУТТЯ

Насамперед пам'ятайте: взуття "ранкового очищення" виходить на вулицю беззахисним. Засоби по догляду не встигають набути захисних властивостей. У шкіру легко набивається пил, вода, бруд. Тому доглядайте за ним звечора.

Нове взуття, перед експлуатацією варто захистити від впливу зовнішніх факторів спеціальними засобами (за винятком лакованого взуття). У результаті цього матеріал верху взуття здобуває додаткові захисні властивості. Такий догляд рекомендується здійснювати регулярно.

У більшості людей одна нога трохи більша. Тому, купуючи взуття, потрібно приміряти обидва черевики, чоботи чи обидві туфлі. При цьому не можна тримати ногу у висячому положенні. Потрібно обов`язково встати, а ще краще - походити. Варто мати також на увазі, що до вечора ноги трохи збільшуються в об`ємі.

Для того щоб висушити взуття, необхідно набити туфлі (черевики) газетним папером, щоб він увібрав зайву вологу, і залишити висихати при кімнатній температурі. Якщо туфлі сильно промокли, газету можна поміняти кілька разів. Ставити взуття біля гарячої плити, батареї, на радіаторах або біля інших джерел тепла категорично не рекомендується. У цих випадках шкіра висихає занадто швидко, стискається та розтріскується.

Взувайте взуття тільки розшнурованим (розстібнутим), користуйтесь ріжками для взуття, це допоможе запобігти розриву заднього шву та збереже форму взуття.
ДОГЛЯД ЗА ШКІРЯНИМ ВЗУТТЯМ

ВЗУТТЯ З ГЛАДКОЇ ШКІРИ ТА НАППИ
     
Брудне взуття спочатку варто очистити від бруду щіткою, витерти вологою, а потім сухою м'якою фланелевою тканиною.
     Якщо взуття сильно забруднене, його можна промити прохолодною водою, намагаючись уникати влучення вологи усередину. У жодному разі не мити гарячою водою!
     Нанесіть спеціальний засіб на поверхню сухого взуття за допомогою щітки або губки. Рівномірно розподіліть засіб по всій поверхні шкіри. Почекайте, поки засіб вбереться та висохне. Залежно від того, яким кремом ви будете користуватися, це займе від 5 до 30 хвилин.
     Для поліпшення зовнішнього вигляду взуття, варто обробляти його спеціальними засобами, що надають блиск і яскравість кольорів. Для полірування (додання блиску) взуття використовуються креми, віск, аерозолі, губки з нанесенням крему. Усі ці засоби можна наносити за допомогою щіток (бажано з натурального ворсу) або спеціальної тканини для полірування.


ВЗУТТЯ З НУБУКА, ВЕЛЮРУ ТА СПИЛОКА
     
Таке взуття чиститься тільки в сухому стані!
     Для видалення бруду та пилу необхідно використовувати спеціальні щітки. При правильному доборі щітки (гумки) взуття після очищення стане не тільки чистим, але й шорсткуватим.
     Забруднення з підошви та каблука можна видалити за допомогою вологої фланелевої тканини. Безумовно, засоби, якими можна чистити взуття із гладкої шкіри, не підходять для нубука, велюру та спилока-велюру. Більшість фірм-виробників засобів для догляду за взуттям пропонують спеціальні засоби для такого типу взуття. Це можуть бути просочення, аерозолі, креми. Користуватися можна тільки тими, на яких написано, що вони підходять для нубука, велюру...
     Просочення взуття, в основному, здійснюється за допомогою водовідштовхувальних засобів. Зверніть увагу, що просочення для гладкої та ворсистої шкіри відрізняються. Тому звертайте увагу на інструкції із застосування кожного використовуваного засобу. Дуже часто креми та віск для чищення й полірування мають водовідштовхувальні властивості.


ВЗУТТЯ З ЛАКОВАНОЇ ШКІРИ
     
Взуття з гладкої лакованої шкіри миють прохолодною водою або протирають вологою фланелевою ганчіркою. Лаковане взуття не має потреби в просоченні, зате легко ушкоджується. Щоб видалити дрібні подряпини, уникнути тріщин, додати блиску і м'якості використовують бальзами й олії або спеціальне молочко. Не залишайте на довгий час світле лаковане взуття під прямими променями сонця та електролампами, оскільки при цьому лаковане покриття швидко втрачає товарний вигляд. Пам'ятайте, що лакована шкіра при температурі нижче -10 і вище +20 покривається тріщинами, тому ні в якому разі не використовуйте гарячої води і не сушіть взуття біля батареї чи електричних приладів.


ВЗУТТЯ З ШКІРИ "КРЕЙЗІ"
     Взуття з такої шкіри не можна мочити. Якщо це трапилось, потрібно висушити в природних умовах (не на батареї). Мити взуття з шкіри Крейзі слід злегка змоченою у воді губкою або тканиною. Ні в якому разі - вологими серветками!
     Враховуйте, що шкіра добре примає форму того з чим постійно контактує. Тому взуття з такої шкіри краще купувати "впритул", вона з часом ідеально буде "сидіти" по нозі.
     На шкірі Крейзі легко залишаються подряпини, сліди, якщо її зачепити чимось твердим. Але це і плюс цієї шкіри, тому що надають їй шарм "старовини". Подряпини легко при бажанні видалити, потерши місце чимось м'яким (пальцем, тканиною, ластиком).


ВЗУТТЯ З ШКІРИ КРАСТ
   Доглядати за цим видом шкіри необхідно, враховуючи особливості її поверхні. Прати Краст не має сенсу, оскільки він водостійкий, і лише втратить частину своєї міцності, та естетичності. Зате його можна очищати від пилу за допомогою сухої ганчірки, а якщо на виробі з'являється бруд – краще прибрати її за допомогою слаболужних миючих розчинів, нанесених на м'яку губку. Після вологого чищення виріб необхідно ретельно витерти. Періодично варто використовувати для змащування шкіри Краст із розбивкою спеціальні засоби, які зберігають еластичність і міцність матеріалу.
   Дрібні подряпини, які неминуче виникають при частому використанні вироби, краст здатна загоювати сам з-за того, що зберігається природний малюнок шкіри – від тертя подряпини вирівнюються і з часом зникають повністю. На згинах і в областях сильного тертя колір шкіри може потемніти, створюючи видимість старовини і якості.
І ГОЛОВНЕ...
     
Перш ніж використовувати будь-який засіб для догляду за взуттям, прочитайте інструкцію й дійте чітко згідно неї.
     Використовуйте якісні засоби з догляду за взуттям.